HAKKIMIZDA
CTR, bağımsız ve tarafsız özel bir belgelendirme kuruluşudur. 90'lı yılların başından bu yana sektörün içinde olan ekibimizin deneyimleri bir araya getirilerek 2005 yılında kurulmuştur.  CTR, Ankara, İstanbul ve İzmir' deki ofislerinde faaliyetlerini güven ve değer yaratma üzerine kurulu bir hizmet anlayışıyla sürdürmektedir. Faaliyet alanlarımız;

Doğrulama Hizmetleri
CTR, kuruluşların ISO 14064-1 standardına göre hazırlamış oldukları sera gazı envanteri beyanlarının, ISO 14064-2 standardına göre hazırlanan sera gazı salım azaltımlarının veya uzaklaştırma iyileştirmeleri projelerinin, ISO 14067 kapsamında ürünlerin karbon ayak izi beyanlarının; ISO 14064-3 standardında belirtilen kriterlere göre doğrulanması ve ISO 14046 kapsamındaki su ayak izi değerlendirmesi konularında doğrulama hizmeti sunmaktadır. CTR, doğrulama faaliyetlerini uluslararası akreditasyon kurumlarından biri olan ESYD tarafından akredite edilen ilk belgelendirme kuruluşu Eurocert S.A.' nın temsilcisi olarak yürütmektedir. https://www.eurocert.gr

Eğitim Hizmetleri
Eğitim hizmetlerimiz, CTR Academy markası ile sunulmaktadır. Bu kapsamda, baş denetçi eğitimleri; ISO standartları temel, dokümantasyon ve iç denetçi eğitimleri; laboratuvar yönetimi ve akreditasyon eğitimleri düzenlenmektedir. CTR Academy, Exemplar Global onaylı bir eğitim sağlayıcıdır. Bu doğrultuda, baş denetçi eğitimlerimiz Exemplar Global onaylı olarak verilmekte ve bu sayede eğitim sertifikalarının uluslararası geçerli nitelik kazanması sağlanmaktadır. Bütün bu eğitimler, müşteri beklenti ve ihtiyaçları doğrultusunda, etkin ve etkili eğitim programlarımızla, genel katılıma açık ve kurum içi olarak düzenlenebilmektedir. Aynı zamanda, talepler doğrultusunda ihtiyaç analizleri yaparak özel eğitim programları tasarlamakta ve bu sayede müşterilerimizin gelişimlerine gerçek katkılar sağlamayı hedeflemekteyiz.

Sistem Belgelendirme
Kuruluşumuz; ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001, ISO 22000, ISO 27001, ISO 20000, ISO 20252, ISO 22301, ISO 10002, ISO 28000, ISO 50001, ISO 13485 standartlarına ait yönetim sistemleri, CE İşareti ve Helal Gıda konularında denetim ve belgelendirme hizmetleri sunmaktadır. Bu alanlarda; güvenilir, müşteri memnuniyeti odaklı hizmet anlayışını benimsemiş öncü kuruluşlardan biri olan CTR, Türkiye genelinde farklı sektörlerde faaliyet gösteren müşterilerine, konusunda uzman kadrosu ile sertifikasyon hizmeti sağlamaktadır. CTR, Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK)'ndan akredite bir belgelendirme kuruluşudur. Bu sayede sertifikalarımız, karşılıklı tanınma anlaşmaları çerçevesinde tüm dünyada geçerlidir. Kuruluşumuz aynı zamanda dünya çapında yaklaşık 30 ülkede faaliyet gösteren, İsviçre'nin köklü belgelendirme kuruluşlarından QS Zürich AG'nin Türkiye operasyonlarını yürütmektedir. Bunun yanında CTR, 2018 yılında T.C. Ticaret Bakanlığı'na bağlı olarak kurulmuş, dünyada helal konusunda ilk ve tek akreditasyon kurumu olan Helal Akreditasyon Kurumu (HAK)'ndan da ilk akredite olan kuruluşlardandır. Ayrıca Helal Derneği üyesi olan CTR, Helal Gıda Sertifikasyonu konusunda güvenilir hizmetin adresi konumundadır.

Tarımsal Ürün Belgelendirme
CTR, tarımsal ürün belgelendirme alanında yeniliklerin öncüsüdür. Kuruluşumuz, üretici sayısı, ürün ve coğrafi dağılım olarak bu alanda en fazla ve en yaygın sertifikasyon hizmeti veren kuruluş konumundadır. İyi Tarım Uygulamaları konusunda, bitkisel üretim, hayvansal üretim ve su ürünleri yetiştiriciliğinin kapsadığı tüm alanlarda, Tarım ve Orman Bakanlığı'nca yetkilendirilen Türkiye'nin ilk sertifikasyon kuruluşu olmasının yanı sıra TÜRKAK'tan bu alanda akredite olan ilk kuruluştur. CTR, İyi Tarım Uygulamalarındaki başarısını uluslararası alana taşıyarak GlobalG.A.P. yetkisini almıştır. Organik Tarım alanında da bitkisel üretim, hayvansal üretim, su ürünleri yetiştiriciliği ve ürün işleme kapsamlarında ülkemiz mevzuatlarına göre yetki ve akreditasyona sahiptir. Ayrıca Avrupa Birliği'nin Organik Ürünlerin Birliğe İthal Edilmesi İçin Denklik Amacıyla Tanınan Kontrol Otoriteleri ve Kontrol Kurumları Listesinde TR-BIO-199 kod numarası ile yer almaktadır. Ayrıca dünyada söz sahibi olan Uluslararası Organik Tarım Hareketleri Federasyonu (IFOAM)'nun da üyesidir. İyi Tarım Uygulamalarının tüm kapsamlarında; GlobalG.A.P. alanında; Organik Tarımda ülkemiz mevzuatına göre tüm kapsamlarda ve Avrupa Birliği organik tarım regülasyonlarına göre yetki ve akreditasyonu kendisine ait, aracısız olarak yerel ve uluslararası alanda kontrol ve sertifikasyon hizmeti verebilen Türkiye'nin tek yerli kuruluşudur.

Personel Belgelendirme
CTR Mesleki Yeterlilik Merkezi, Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) onayı ve Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) akreditasyonu ile mesleki yeterlilik belgelendirme ve sınav faaliyetleri yürütmek üzere kurulmuştur. Kuruluşumuz, 22.06.2017 tarihinde AB-0141-P akreditasyon numarası ile Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) tarafından akredite edilmiş ve 16.10.2017 tarihinde YB-0097 kodu ile Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından yetkilendirilerek yetki kapsamındaki ulusal yeterliliklerde sınav ve belgelendirme faaliyetlerine resmen başlamıştır. CTR, yetki kapsamında bulunan İnşaat, Metal, Makine, Enerji, Ticaret, Ulaştırma ve Haberleşme alanlarındaki 41 meslekte sınav ve belgelendirme hizmeti yürütmektedir.
 
Müşavirlik Hizmetleri
İş deneyim belgeleri konusundaki faaliyetlerimiz CTR Müşavirlik adıyla yürütülmektedir. Kuruluşumuz inşaat firmalarına, sektörde 25 yılı aşan bilgi ve tecrübesiyle, güven üzerine kurulu, benzersiz bir yaklaşım ile hizmet sunmaktadır. Bu anlayış sayesinde CTR, farklı iş kapasitesi ve çeşitliliğine sahip birçok seçkin inşaat firması için tercih edilen bir çözüm ortağıdır.

Güncelleme Tarihi: 05.04.2022