SU AYAK İZİ DOĞRULAMA
Ekonomik gelişme, nüfus artışı ve iklim değişikliği gibi olgular nedeniyle doğal kaynaklara olan aşırı talep sonucu, bu kaynaklar hızla tükenmektedir. Bu nedenle, su kaynaklarının yönetimi oldukça önemli bir konu haline gelmiştir. Su ayak izi, üretim süreçlerinde kullanılan ve kirletilen su miktarını ölçmek için etkili bir araçtır ve bu tür faaliyetlerden kaynaklanan çevresel etkilerin değerlendirilmesinde hayati bir adımdır. ISO 14046 standardı bu ihtiyaç dahilinde hazırlanmıştır. Su ayak izi ölçümlerine tutarlılık ve inanılırlığı sağlamaktadır.

CTR, ISO 14046 standardı kapsamında hazırlanmış olan planlama, yönetim ve raporlama metodolojisi ile ürünlerin veya proseslerin belirli bir izleme dönemine ait su ayak izi verilerini doğrulamaktadır.

Süreç, kuruluş tarafından hazırlanmış olan su ayak izi verilerinin analizini ve kuruluşun tesislerinde yapılan incelemeyi içerir. Ardından, bir rapor ve bir doğrulama beyanının teslim edilmesiyle süreç tamamlanmaktadır.

Doğrulanmış beyanlarınız, tüketicilere ve üreticilere bilgi aktarımında şeffaflık ve güvenilirlik sağlar, böylece şirketinizin imajını güçlendirir. Ayrıca, gelecek dönemlerde karşınıza çıkabilecek olan yasal sorumluluklara karşı hazır olmanızı ve rakiplerinize karşı bir adım önde olmanızı sağlar.